Otrdiena, 25. jūnijs
Ievadvārdi mēnesim Mēneša dziesma

Ievadvārdi

Lasot Franciska Ziediņus, kas papildinātā izdevumā nāks klajā dažas dienas pēc oktobra Mieram tuvu, man jādomā par “visusvētās nabadzības bagātību”. Jo par to Ziediņos ir daudz. Par to, ka tajā labāk nekā materiālā pārpilnībā ir iespējams pieredzēt lielu brīvību, lielu bezrūpību un lielas Dieva rūpes. Beidzot atpūšoties no mantas, no kalpošanas mantai un savu iegribu apkalpošanas...
Francisks to saprata, Francisks to prata, viņš to izvēlējās. Tā bija viņa dāvana – žēlastība, ko Dievs viņam deva. Gluži tāpat kā dāvanu runāt ar eņģeļiem un svētajiem, ar vilkiem un bezdelīgām un gan sajūsmināt, gan mulsināt cilvēkus ar savas dzīves paraugu. Ar liecību, ka patiešām var dzīvot arī tā – alkstot iemantot vienīgi Dieva tuvumu un pildīt Viņa gribu. Un no sirds mīlot krustu un krustu izvēloties, jo to pirms viņa izvēlējās pats Dievs. Un turklāt šādi, pat tiešākajā nozīmē krusta skartam, proti, nesot savā miesā Kristus uz krusta gūtās brūces, dzīvot bērnišķīgā, atbruņojošā priekā!
Vai es spēju Francisku par viņa brīvību apbrīnot? O jā. Vai es spēju ko tādu no sirds lūgt arī sev?...
Viss ir Tava dāvana, Dievs. Gan bagātības bagātība, gan nabadzības bagātība, gan sāts no vienas vai no otras. Es gribu gribēt to, ko Tu man gribi, Dievs.

Aija Balode

Mieram tuvu jūnijs 2019