Svētdiena, 24. janvāris
Ievadvārdi mēnesim Mēneša dziesma

Ievadvārdi

Tu, kas visu dari jaunu, ieved mani jaunajā gadā. Pa īstam jaunā. Tik jaunā, ka tajā nekas no vecā gada satricinājumiem nepaliktu klātesošs. Tik jaunā, kāda katru rītu, katru pirmdienu un katru 1. janvāri ir Tava žēlsirdīgā mīlestība.

Uzlūko manu sirdi, šajā jaunajā gadā ieejot, un šķīstī to no vecajiem grēkiem, vecās neticības un vecā pieraduma. Piepildi to ar jaunu spēku, ar jaunu dedzību un ar jaunu prieku!

Uzlūko manus mīļos, šajā jaunajā gadā ieejot, un arī viņus ar jaunu svētību piepildi, sargā un pavadi. It īpašus tos, kuri paši Tevi neuzlūko. Dari pēc savas žēlsirdības mēra, Dievs!

Uzlūko šo laiku, kas mūsu priekšā, šo visgaistošāko un vienlaikus visdievišķāko dāvanu. Jo laiku vienīgi Tu, Dievs, vari mums dāvināt. Laiku, Dievs, vienīgi Tu mums tik dāsni patiešām piešķir.

Paldies. Lai es to novērtēju. No jauna. Ar jaunu pārsteigumu, ar jaunu aizkustinājumu par ne­pelnīti saņemto.
Man šogad visam laika pietiks. Man pietiks laika pamanīt, novērtēt un pateikties.

Arī šajā jaunajā gadā ieejot, es lūdzu Tev, Dievs, – novēli, lai tas man un visai satricinātajai pasaulei būtu laimīgs. Jo Tu saki “vien vārdu”, un viss piepildās. Saki mums savas svētības vārdu. Dziedināšanas vārdu. Vārdu, kas novēl laimīgu, miera un prieka svētītu sirdi, laimīgu, miera un prieka svētītu dzīvi. Kāpēc lai Tu, visvarenais Dievs, jaunajā gadā ieejot, mums vēlētu ko mazāk?

Aija Balode